Националният отбор на България по волейбол за жени под 21

...

Волейболистките до 21 години започнаха със загуба европейската квалификация

Националният тим на България по волейбол за дами под 21 години не съумя да запише надвит старт на европейската подготовка в Австрия. Тимът, воден от Кристиян Михайлов, загуби от Израел с 0:3 (24:26, 14:25, 22:25) гейма в първия си мач от група D.

Първият гейм бе най-оспорван. Нашите водеха с 24-22, само че не съумяха да го затворят. В решителните моменти представителките на Израел демонстрираха повече резистентност и завоюваха. В идващите две елементи противникът диктуваше развоя и записа чиста победа за 73 минути игра.

Най-резултатни за България бяха Мерелин Николова и Мария Йорданова с идентичен актив от 14 точки.За Израел Ширел Ганах осъществя 14 точки.

В другата среща от групата отборът на Австрия победи Фарьорски острови с 3:0 (25:7, 25:17, 25:10) гейма. Така домакините и Израел оглавиха краткотрайното класиране след първия ден.

Във втория си мач българските волейболистки срещат Фарьорски острови. Двубоят е на 20 май от 19:30 часа.

Само първенецът от крайното класиране получава директна квота за Европейското състезание 2022 в Италия.