Националният отбор на България по волейбол отстъпи с 0:3 гейма

...

България падна и от Аржентина по пътя към Париж 2024

Националният тим на България по волейбол отстъпи с 0:3 гейма (25:27, 21:25, 29:31) на Аржентина в олимпийския квалификационен шампионат в Сиан (Китай). По този метод след три изиграни срещи българите имат 1 победа и 2 провали. Аржентинците са с 2 триумфа и една загуба. Група С е с осем тима, първите два в крайното класиране печелят квоти за.

Волейболистите Пламен Константинов играха много обичайно. Но даже и това не им стигна да вземат гейм против бронзовите медалисти от Токио. За България възможностите  остават, въпреки и много скромни. Нашите би трябвало да завоюват идващите си четири мача и да се надявят на въртележка.

Капитанът на българския отбор Цветан Соколов беше най-резултатен в мача с 20 точки, 18 от офанзива, 1 от обсада и 1 ас. 9 прибави Мартин Атанасов, с по 7 приключиха Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов и Александър Николов. За Аржентина 16 точки вкара Бруно Лима, Факундо Конте остана с 11, а Агустин Лосер прибави 9.
Източник: flashnews.bg