Националният отбор на България по плажен футбол записа убедителна победа

...

Националите по плажен футбол разгромиха Молдова в контрола във Варна

Националният тим на България по плажен футбол записа безапелационна победа със 7:1 над Молдова в другарска среща, която се игра на плажа във варненския квартал " Аспарухово ".
" Лъвовете " направиха доста мощен мач и можеха да победят даже по-убедително. Трябва да се означи, че молдовците са с няколко позиции по-високо от нашите в ранглистата на Европа.
Преди началото на срещата гостите връчиха специфичен плакет на треньора на България Симеон Христов.
Неговите ученици започнаха доста мощно и след единствено 90 секунди игра Мартин Великов откри резултата. Точно една минута по-късно Филип Филипов удвои разликата и по този начин приключи първата третина. В 16-ата мин. Иван Мартинов направи добър пробив в наказателното поле, топката мина около няколко играчи и Александър Стригин си означи автогол. Последва извънредно красиво попадение на Филип Филипов със задна ножица - 4:0. До края на втората третина Филип Филипов и Живко Парашкевов направиха 6:0. Молдовците въпреки всичко понижиха резултата посредством Андрей Негара в 28-ата мин., само че Филипов с петото си попадение оформи крайния резултат три минути преди края на мача.
В 10,30 часа през днешния ден двата тима още веднъж се срещат в контрола във Варна. Спарингите са генерална подготовка за идните мачове от ЕВРОлигата по плажен футбол в края на тази седмица в Португалия.
Източник: dnesplus.bg