Националният отбор на България по плажен футбол направи уникално представяне

...

Страхотен успех за националите по плажен футбол

Националният тим на България по плажен футбол направи неповторимо показване в своята група 1 на Дивизия " Б " от ЕВРОлигата в Назаре, Португалия. След триумфите над Андора с 10:1 и Чехия с 6:3, през днешния ден възпитаниците на Симеон Христов надиграха и главния си съперник в групата Норвегия с 5:3. " Лъвовете " още през вчерашния ден си подсигуряваха класиране за финалите на шампионата в Катания през септември, само че в този момент си осигуриха и по-добър чоп като отличник от група.

Двубоят стартира с превъзходство на българите, само че удари на Мартин Великов и Калоян Цветков не съумяха да поразят задачата. Още във втората минута обаче нашите момчета поведоха в резултата, откакто Павел Адамов откри ужасно по въздуха Филип Филипов и дежурният голмайстор на отбора ни порази мрежата с глава за 1:0. В идващите минути Филипов удари греда, а вратарят на България Добромир Господинов избави мощен удар на норвежците. До края на третината българите стигнаха до три удара посредством Иван Мартинов, Филипов и Калоян Цветков, който стреля със задна ножица. За страдание в последните секунди Норвегия се възползва от наша неточност и изравни посредством Сеня, който означи от дребен ъгъл. Във втората третина удари на Адамов и Живко Парашкевов минаха над вратата, а Мартин Великов от надалеч шутира във вратаря. Така мачът навлезе в последните си 12 минути, в които България първа стигна до гол, и то неповторим. В 29-ата Калоян Цветков се разписа с хубав и отдалечен удар от своята половина. Малко по-късно норвежците още веднъж изравниха посредством Салдесон. В 32-ата минута пристигна ред на Иван Мартинов да означи доста хубав гол, като той шутира зад центъра и не остави никакви шансове на противниковия пазач. В заключителните 90 секунди се случиха много забавни неща. Първо Филипов удари греда, а по-късно голмайсторът съумя да осъществя за 4:2, откакто пое топката с тил към вратата, обърна се, финтира един бранител и вкара. Норвежците обаче не се предадоха и 9 секунди преди края Салвесон още веднъж понижи. Въпреки дребното оставащо време " лъвовете " не бяха споделили последната си дума. Малко след осъществяването на центъра Калоян Цветков направи остроумен извеждащ пас към Иван Мартинов, който без да се поколебае съумя да финтира вратаря и да вкара за пети път в мрежата му - 5:3.
Успехът през днешния ден сподели, че националният тим по плажен футбол израства с всеки минал сезон. Преди време нашите бяха щастливи при една реализирана победа, през предходната записаха историческо шесто място в Дивизия " Б ", а в този момент мечтаят за нещо още по-високо като класиране. Амбициите им са подкрепени от положителните им резултати досега. Във финалната осмица ще вземат участие четиримата първенци от групите, трите най-хубави втори и изпадналият от Дивизия " А ". Тимовете ще спорят единствено за едно място, което дава право на класиране в първия ешелон.

Съставът: Добромир Господинов, Мартин Великов, Калоян Цветков, Павел Адамов, Филип Филипов (Костадин Иванов, Илиан Димов, Илиян Илиев, Живко Парашкевов, Иван Мартинов)
Старши треньор: Симеон Христов, помощник-треньор: Георги Минков