Националният отбор на България по футбол загуби с 0:3 от

...

Футболните национали загубиха тежко от Унгария

Националният тим на България по футбол загуби с 0:3 от Унгария на " Пушкаш Арена " в Будапеща във втория си мач от група G на квалификациите за. Тимът на не съумя да се опълчи на домакините, които взеха решение мача с три гола през първото полувреме.

Това е второ следващо проваляне за България след от Черна гора, което оставя отбора съвсем без шансове за класиране на европейското.

Унгария поведе още в 7-ата минута. Топката беше върната обратно при корнер, Доминик Собослай проби и подаде към Роланд Шалай, който стреля, само че Даниел Наумов избави. Вили Орбан опита добавка, а Наумов още веднъж се намеси, а при третия опит Балинт Вечей прати топката във вратата. Малко по-късно Мартин Адам можеше да удвои, само че Наумов още веднъж се намеси.

Бендегуз Бола пропусна още един късмет за домакините. В 26-ата минута Унгария въпреки всичко стигна до втори гол. Собослай се разписа от директен свободен удар. Наумов трябваше да избавя още един удар на Орбан малко по-късно. В 39-ата минута резултатът стана 3:0. Собослай още веднъж проби и подаде на Бола, Валентин Антов мазета топката, само че тя стигна до Адам, който вкара. В края на първото полувреме унгарците желаеха дузпа за игра с ръка на Антов, само че съдията Халил Мелер реши, че няма нарушаване.

За цялото първо полувреме българските футболисти насочиха единствено един неакуратен удар. Унгарците имаха 7 точни и общо 10 удара към вратата.

Футболните национали изгубиха тежко от Унгария
© Reuters

В началото на второто полувреме Роланд Салай пропусна две благоприятни условия за Унгария. В 55-ата минута Кирил Десподов получи травма и беше заменен. Малко по-късно Салай получи нов късмет, само че Наумов избави удара му. Георги Русев и Никола Илиев пробваха удари, само че без триумф. При последвалия корнер топката още веднъж стигна до Русев, който стреля, само че Денес Дибуш избави. В края на мача Лоик Него беше покрай гол, само че Антов почисти от голлинията.
Източник: dnevnik.bg