Националният отбор на България е почти сигурен осминафиналист на световното

...

България докосва 1/8-финалите на световното след нова победа

Националният тим на България е съвсем сигурен осминафиналист на международното състезание по футбол Socca 6 (5+1), което се организира в унгарската столица Будапеща. Преди минути " трикольорите " победиха с 5:1 Египет и са водачи в групата ни с 9 точки.

Още в четвъртата минута Павлин Кузов откри резултата с гол от своята половина в опразнената от вратаря на африканците врата. Три по-късно по-късно Стани Василев центрира чудесно към Недко Бръмчев, който от близко с глава направи 2:0.

Не бяха минали и 60 секунди, когато Цветелин Анжелов издебна една погрешно върната към вратаря топка и я прати под плонжа за трети път в мрежата му.

Малко по-късно Кузов си означи автогол като върна неразчетено една топка към вратаря Каров, който обаче не бе на вратата в този миг.

През втората част България продължи да бъде по-активният тим. Павлин Кузов осъществя за 4:1 с хубав удар отвън наказателно поле след пас на Даниел Николов. Две минути преди последния съдийски сигнал Димитър Видев приключи сполучливо двойно подаване с Цветелин Анжелов за 5:1.

Възпитаниците на Цветан Трайков можеха да стигнат и до триумф с двуцифрен резултат, само че съперниковият пазач се намеси уверено при няколко положителни обстановки за нашите.

Утре България играе против Сърбия в 15 ч. българско време. До този миг нашите биха любимеца Унгария с 3:1 и записаха длъжностен триумф против недопуснатия заради механически аргументи отбор на Кот Д`Ивоар.

Домакините надиграха Сърбия със 7:1, а западните ни съседи пък биха с 1:0 Египет. Шансът страната ни да отпадне даже при загуба от сърбите е най-малък, защото би трябвало да паднем с много огромна голова разлика