Националният отбор на България до 17-годишна възраст падна тежко и

...

Петлетата изкълваха лъвчетата

През първата част нападателят на Рен Матис Тил осъществя на два пъти (29 и 43), а вратарят ни Алекс Божев направи още редица спасявания в Рамат Ган. След изгонването на Райчев пък Еман Еки се разписа, а след него Уарен Емери оформи крайния резултат в срещата. Последните голове паднаха след левашки неточности на бранителя Чунг Нгуен До.
Така България няма късмет да продължи напред в европейската конкуренция в тази извънредно тежка група, откакто загуби и от Нидерландия с 1:3 наНационалният тим на България до 17-годишна възраст падна тежко и записва второ проваляне по време на Европейското състезание в Израел. „ Лъвчетата “ преклониха глава пред многомилионната селекция на Франция с 0:4. Резултатът беше 0:2 до 84-ата минута, когато Роберто Райчев получи втори жълт картон и нашите останаха с човек по-малко и в последвалите минути „ петлетата “ вкараха други две попадения.
Селекцията на Йордан Петков за следващ път сподели стойностни неща в играта си. България и Полша заемат третото и четвъртото място в групата с нулев актив, до момента в който Франция и Нидерландия са на първите две места с по шест точки. Французите стартираха много по-дейно от нашите " лъвчета ", които се бранеха добре в началните минути. В шестата Роберто Райчев даде противоречив пас към Хаджа, а Дезире Дуе лиши. Той напредна и шутира, само че настрана, откакто беше добре затворен от Росен Маринов. " Петлите " позволиха неточност при изнасянето на топката в 14-ата минута, а Роберто Райчев я открадна вдясно и напредна, след което стреля неопределено по диагонала.
В 22-ата минута вратарят ни Алекс Божев направи две превъзходни спасявания против Матис Тел, с цел да предотврати сигурен гол. В 26-ата минута Саел Кюмбеди центрира отдясно топката, само че топката потегли заплашително към вратата ни, само че Алекс Божев с една ръка я мазета в ъглов удар.
В 29-ата минута символичните домакини откриха в Рамат Ган. Антоан Стоянов се забави, откакто опита да комбинира с Неджиб Хаджа, а двама френски футболисти пресираха юношата на Левски, след което Матис Тел напредна с топката и шутира с десния крайник неспасяемо.
В самия завършек на полувремето Чунг-Нгуен До се забави с обработването на топката, а Генжин открадна. Той видя Матис Тел, който насочи извънредно добър фалцов изстрел и още веднъж направи беззащитен Божев.
През второто полувреме българският тим изнесе играта по-напред, опита и няколко удара от статични положения пред вратата на Лисандру Олмета. Сериозни рискове за френския вратар обаче нямаше. Зер Емери имаше една добра опция в 69-ата минута, само че ударът му беше избавен от Божев.
В 71-ата минута Ниар насочи удар от сериозна отдалеченост, но я прати настрана. Йордан Петков размени Неджиб Хаджа с Петър Кирев, което бе извънредно атаквуаща смяна. В 84-ата минута Райчев бе изпъден с втори жълт картон, откакто препъна френски състезател.
В 86-ата минута Франция стигна до трети гол, дело на Емен Еки. Той вкара с десния крайник изненадващо, откакто Захари Атанасов не го нападна. Матис Тел лиши топката, мина елементарно през Чунг Нгуен до и подаде на Еки, който вкара красиво до далечната греда.
Само след три минути падна и четвърти гол в българската врата посредством Уорън Зер-Емери, останал самичък против Божев. Къдрокосият французин притисна Чунг Нгуен До, лиши му топката без проблеми и я прати в мрежата на нашите момчета.
В неделя те излизат против Полша в спор за третото място в групата, само че и двата тима няма да продължат на шампионата.
Източник: duma.bg