Националният отбор на Аржентина продължава да не познава вкуса на

...

Аржентина спечели директния сблъсък за първото място в група В

Националният тим на Аржентина продължава да не познава усета на загубата на Световното състезание в Китай, откакто през днешния ден се наложи над Русия с 69:61 (12:17; 27:16; 14:7; 16:21) и по този метод си подсигури първото мястов група В.

Факундо Кампацо беше най-резултатен за спечелилите – 21 точки, а Луис Скола и Маркос Делия прибавиха по 13 точки.

Андрей Зубков вкара 18 точки за символичните домакини, а Никита Курбанов завърши с 13 точки.

Руснаците влязоха по-добре в мача и взеха първата четвърт със 17:12, само че по-късно баскетболистите на Аржентина дадоха отговор уместно с чудесно показване и 27:16 във втория интервал, което им обезпечи шес точки преднина на почивката – 39:33.

Третият интервал на дуела също бе за аржентинците, които позволиха противника да им означи едвам седем точки за 10 минути игра, а това докара и до увеличение на разликата в тяхна изгода – 53:40.

В заключителните 10 минути баскетболистите на Русия се разсъниха и се хвърлиха да търсят поврат, само че силите им стигнаха единствено да смъкват изоставането си до осем точки, като при тази разлика прозвуча и последния съдийски сигнал – 69:61 в интерес на Аржентина.