Националният ни отбор по волейбол за мъже излиза днес срещу

...

Волейболистите играят решителен мач със Сърбия днес

Националният ни тим по волейбол за мъже излиза през днешния ден против европейския отличник Сърбия в съдбоносен мач от олимпийската подготовка в Берлин. Третата среща на нашите група " В " стартира от 15 часа и 30 минути в зала " Макс Шмелинг Хале " в немската столица. До в този момент България записа две победи - 3:2 гейма против Франция и 3:0 против Нидерландия, а победа ще им подсигурява място на полуфиналите. Нашите могат да се класират и при загуба, само че единствено в случай че вземат два гейма от сърбите. Сърбия стартира със загуба от Франция с 0:3 гейма, а по-късно завоюва с 3:0 против Нидерландия. България е с негативен баланс в срещите си със Сърбия, като има едвам 8 победи и 15 загуби до в този момент. Женският ни народен тим по волейбол пък ще търси първи триумф в олимпийската подготовка в Апелдоорн (Нидерландия). Българките излизат против домакините във втория си мач от 1-ва група, откакто нощес изгубиха от Полша с 1:3 гейма.
Източник: standartnews.com