Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала

...

Златните момичета обраха златните медали на Световното в София

Националният отбор по художествена гимнастика завоюва златен орден във финала на пет обръча на Световната купа в София, откакто отвя конкуренцията в дисциплината в зала " Арена Армеец ". Грациите ни, в състав Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева извършиха по извънреден метод съчетанието си и получиха оценка от 20.850 точки, с което не оставиха никакви шансове на другите ансамбли да мислят за купата, съобщи БГНЕС.

На второ място останаха гимнастичките на Япония, до момента в който бронзовият орден бе за тима на Италия. По този метод възпитаничките на Весела Димитрова завоюваха втори златен орден в Световната купа в София, откакто през вчерашния ден победиха по безапелационен метод и в многобоя. Малко по-късно през днешния ден те ще имат късмет да завоюват и трета купа във финала на 3 топки + 2 въжета.
Източник: inews.bg