Настоящият носител на наградата за Най-полезен играч в НБА Джеймс

...

Джеймс Хардън продължава със силните си игри с нов трипъл-дабъл и 43 точки

Настоящият притежател на премията за " Най-полезен състезател " в НБА Джеймс Хардън продължава с невероятното си представян през последния месец, откакто осъществя " трипъл-дабъл " от 43 точки, 10 битки и 13 асистенции при успеха на Хюстън със 113:101 над Мемфис. Успехът бе десети за " ракетите " в последните 11 мача, като те реализираха и девет поредни победи вкъщи през декември. За самия Хардън това беше четвърти следващ мач с над 40 точки и осми следващ, в който той осъществя най-малко 35 и прибавя най-малко 5 асистенции - незапомнено достижение в лигата. Клинт Капела добави 19 точки за спечелилите, а с 18 от пейката завърши Джералд Грийн. За Мемфис най-резултатен бе Кайл Андерсън с 20 точки, Майк Конли приключи с 19, а ДжаМайкъл Грийн остана със 17.

Играчите на Сан Антонио осъществиха 74 точки през второто полувреме, с които направиха поврат и победиха гостуващия Бостън със 120:111 точки. " Шпорите " осъществиха 46 точки в третата четвърт, колкото имаха за цялото първо полувреме, а с съществена заслуга за това бяха ЛаМаркъс Олдридж и Дерик Уайт. Олдридж приключи мача с 32 точки, а Уайт добави още 22, с които бе обезвредена положителната игра на гарда на Бостън Джейлън Браун, вкарал 30 точки в дуела.

Шампионът Голдън Стейт затвори 2018 година с безапелационен триумф със 132:109 над Финикс. Срещата бе решена в края на първото полувреме, когато " войните " направиха серия от 24 против едвам 7 точки за противника си. Така Голдън Стейт завоюва против Финикс за 17-и следващ път. Стеф Къри приключи мача като най-резултатен за спечелилите с 34 точки, а още 25 прибави Кевин Дюрант. За Финикс новобранецът Деандре Ейтън бе най-полезен с 25 точки и 10 битки.