Наполи шампион на Италия за трети път в историята си!

...

Наполи отново е шампион след 33 години! 20 000 пропътуваха цяла Италия

Наполи първенец на Италия за трети път в историята си! Неаполитанците приключиха 1:1 при гостуването си на Удинезе и пет кръга преди края на сезона са недостижими на върха.

Лудостта в деня на купата бе цялостна, като 20 000 пътуваха от Неапол до Удине за мача, на практика през цяла Италия, на разстояние от близо 850 километра. Още 50 000 се събраха на трибуните на стадион " Диего Марадона " в града, с цел да гледат на екрани дуела и да честват дружно.

По улиците на Неапол бе цялостно с народ от обяд, като стотици хиляди чакаха последния сигнал и узаконяването на купата.

На терена нещата не потеглиха по проект и Удинезе поведе в 13-ата минута с гол на Санди Ловрич.

Стадионите притихнаха - и на Север, и в южния Неапол. Осимен въпреки всичко възвърне равенството след почивката и се трансформира в воин.

В Удине трибуните бяха съвсем напълно цялостни с почитателите на гостите, като в действителност Наполи бе хазаин на стадиона на " черно-белите ".

12,058 days later, Napoli are champions of Italy again????
— Football on BT Sport (@btsportfootball)
Източник: glasnews.bg