Наполи се възползва от неделния сняг в Торино, който отложи

...

Наполи се възползва от снега в Торино, дръпна на Юве с четири

Наполи се възползва от неделния сняг в Торино, който отсрочи мача на съперника му за "скудетото " Ювентус против Аталанта, би като посетител Каляри с 5:0 и дръпна с четири точки на върха.

Неаполитанците гостуваха в понеделеник вечер на остров Сардиния, където изискванията за футбол бяха естествени, и завоюваха изрично своя дуел от 26-ия кръг на Серия "А ". Така Наполи е водач с 69 точки, пред Ювентус с 65, само че и мач по-малко. Каляри е 14-и с 25 точки.

В началото на мача в Каляри имаше разменени офанзиви към двете порти, до момента в който в последна сметка Наполи не наложи волята си.

Хосе Каййехон сложи началото на головата серия за неаполитанците с попадението си в 29-ата минута. Още до почивката Дрийс Мертенс в 42-ата минута повиши на 2:0 в интерес на гостите.

Нищо не се промени и след почивката - Наполи продължи да господства и да бележи. Третия гол осъществя Пьотр Желински в 61-ата, а в 72-ата Лоренцо Инсиние в 72-ата от дузпа вкара и четвърти гол.

Петия в самия край осъществя Марио Руй, с което оформи разгрома в интерес на Неаполи - 5:0 на терена на Каляри.