Наполи победи СПАЛ на Сан Паоло с 3:1 в двубой

...

Наполи не допусна изненада срещу предпоследния в Калчото

Наполи победи СПАЛ на " Сан Паоло " с 3:1 в дуел от следващия кръг на Калчото. Носителят на Купата на Италия сподели отлична игра и разумно надделя предпоследния в класирането.

Само четири минути бяха нужни на домакините, за поведат, а прецизен бе Дрис Мертенс.
 Милан победи Рома с 2:0 в мач от Серия
Късни попадения взеха решение дербито на кръга сред Милан и Рома

" Росонерите " резервираха късмет за класиране в Лига Европа

Макар и превъзходството на " партенопеите " да бе ясно изразена, в 29-та нападателят на гостите Андреа Петаня матира Мерет за 1:1.

Това обаче търпя единствено седем минути и Наполи още веднъж поведе в 36-та, когато Кайехон беше прецизен за 2:1.
 Ювентус победи Лече с 4:0
Ювентус се върна на върха в Серия " А ", Роналдо с нов връх

" Бианконерите " разрушиха Лече с 4:0

След почивката имаше единствено един тим на терена и домакините тотално надиграха противника си. Въпреки това и многото положения, които сътвориха, падна единствено още един гол. Той бе дело на промяната Амин Юнес, който с първото си допиране до топката засече с глава в мрежата на СПАЛ.

С триумфа си Наполи се приближи единствено на три точки до петия Рома и дръпна също с толкоз на Милан.