На второ поредно световно първенство Германия отпада още в груповата

...

Япония победи Испания и изхвърли Германия от Световното

На второ следващо международно състезание Германия отпада още в груповата фаза. Сега това стана факт, откакто отборът на Ханзи Флик финишира трети зад Япония и Испания.

Япония съсече още един от любимците в група " Е " на Световното състезание.

След като в първия кръг надви Германия с 2:1 след поврат, през днешния ден " самураите " направиха безусловно същото и срещу Испания, постигайки същия резултат и то още веднъж след поврат.

" Ла Фурия " поведе чрез Алваро Мората в 11-тата минута и изглеждаше, че управлява мача. Японците обаче излязоха преобразени и при започване на втората част направиха цялостен поврат за три минути чрез Рицу Доан в 48-ата и Ао Танака в 51-вата минута. Вторият гол обаче остави много въпросителни, защото в началото не бе зачетен, като изглеждаше, че топката е напуснала терена преди да бъде центрирана от Каору Митома. След намесата на ВАР обаче попадението бе прието и то се оказа решаващо, предава Спортал.  С тази победа Япония спечели групата с 6 точки, докато Испания също се промъкна напред от втората позиция.
Източник: petel.bg