На стадион Арена Симитли в понеделник от 17.30 часа се

...

Беласица с класическа победа срещу Спортист Своге

На стадион Арена Симитли в понеделник от 17.30 часа се игра мачът от 23 кръг за шампионата на втора професионална лига сред тимовете на Беласица Петрич и Спортист Своге.Срещата стартира с напън на домакините, който донесе триумф в 4-та минута. Тогава след офанзива по десния фланг Атанас Карачоров потегли на скорост, насочи топката към Живко Димитров, който от 15-тина метра с левия крайник направи беззащитен вратаря на гостите, изпращайки топката в далечния ляв ъгъл на  Мартин Величков за 1:0. В 10-та минута Илия Русинов от гостите  от фаул от 20-тина метра изпрати топката ниско по земята около стената, само че не съумя да изравни резултата. В 12-та минута при образцова контраофанзива на домакините Запро Динев потегли отляво с топката, пробяга 20-тина метра с нея, насочи се непосредствено към противниковата врата, Павлин Чиликов протегна крайник, топката отскочи, попадна у стоящия наоколо Мариян Вангелов, който с левачката я изпрати под напречната греда отляво на Мартин Величков за 2:0. Натискът на домакините продължи. В 18-та минута основният арбитър Иван Иванов сподели втори жълт и червен картон на падналия в наказателното поле Атанас Карачоров, тъй като бе видял симулация в дейностите на петричкия футболист, което му костваше премахване от игра. Последваха заслужени реакции от страна на футболистите на Беласица, само че арбитърът бе неотстъпчив. В 21-ва минута Владимир Гогов овладя топката, напредна и бе пресрещнат от Богдан Костов и Александър Бастунов преди да стреля. В 25-та минута Богдан Костов насочи топката към Владимир Семерджиев и Мартин Русков го спря в точния момент преди да стреля. Три минути по-късно капитанът Симеон Бояджиев напредна с топката по десния фланг, насочи я към Запро Динев в наказателното поле на гостите, той подаде на Мариян Вангелов, който от 5 метра с левия крайник изпрати кълбото в навън. На два пъти по-късно Илия Русинов и Владимир Семерджиев не съумяха от близко да огорчат вратаря на домакините Кирил Георгиев. В 43-та минута неуморимия досега Живко Димитров потегли на скорост по десния фланг, насочи кълбото към Запро Динев и Богдан Костов мазета топката от краката му в корнер.Втората част на срещата стартира с напън на футболистите на Спортист Своге. В 48-ма минута след центриране отляво на Симеон Чатов Валентин Костов с глава промени посоката на топката пред очите на Борис Димитров. В 54-та минута Мариян Вангелов центрира остро топката зад отбраната на гостите и Богдан Костов изпревари Живко Димитров. В 58-ма минута Лукас Мартинс от мястото на корнера центрира отляво топката и Валентин Костов с поредна навременна интервенция предотврати заплахата. Седем минути по-късно Симеон Чатов от фаул насочи топката високо в наказателното поле на домакините и Павлин Чиликов с глава отклони топката на сантиметри над вратата на Кирил Георгиев. В 68-ма минута Мариян Вангелов напредна с топката към противниковата врата, видя свободния Запро Динев, само че не насочи тъкмо кълбото и Павлин Чиликов промени посоката му. В 75-та минута основният арбитър Иван Иванов отсъди дузпа в интерес на Беласица за попречване на Димитър Иванов от Богдан Костов вътре в наказателното поле. Точен от бялата точка бе Запро Динев и резултата стана типичен – 3:0. Гостите упражняваха напън и търсеха начин за смяна на резултата, само че отбраната на домакините бе безупречна и следеше деликатно от близко дейностите на противниковите нападатели. В 80-та минута Лукас Мартинс след офанзива по левия фланг насочи топката по земята към Борис Димитров и той от 3 метра не съумя да огорчи вратаря на домакините. Две минути по-късно при офанзива на гостите по десния фланг топката бе ориентирана към Илия Русинов,  но Атанас Чепилов (с доста положителни прояви в мача) блокира в точния момент нападателя. До края на срещата, в това число и даденото 4 минутно продължение, не се стигна до отбелязване на нови попадения и по този начин гуляй резултат 3:0 за Беласица петричкия отбор записа първата си победа от пролетния дял на шампионата. Тази победа бе избрана като стратегическа за тима на Беласица, имайки поради  предстоящата тежка стратегия от две следващи гостувания на Етър Велико Търново и Миньор Перник и домакинство в Симитли на водача на групата ЦСКА 1948 ІІ.
Източник: novsport.com