На днешната дата, около 7 месеца преди началото на Втората

...

Когато предшественикът на ЦСКА разби Левски с 11:4

На днешната дата, към 7 месеца преди началото на Втората международна война - през 1939 година, отборът на AC-23 побеждава този на Левски с резултат 11:4 в контрола среща.

Есенният полусезон 1938/39 е завършил, а сините са първи в основаната през 1937 година Национална футболна дивизия. Клубът празнува четвъртвековен празник, има две трофеи досега. Левскарите се надяват точно през тази акция да видят любимците си на първото място за трети път, но всичко потегля надолу след другарски мач с офицерите от АС-23. През май, малко преди края на шампионата, сините даже са застрашени от изпадане.

Мачът се организира на игрище " Левски ", като теренът е в доста неприятно положение. Двата тима употребяват най-хубавите си футболисти.

Левски са в състав: Симеонов, Тановски, Цветков, Иванов, Русев, Габровски, Стамболиев, Костов, Николов, Дойчинов, Андреев. АС-23 пък залага на: Дермонски, Балъкчиев, Спасов, Петров, Витошки, Бушев, Тодоров, Ангелов, Пачеджиев, Аструг, Йорданов.

Сините откриват резултата с гол на Костов, само че до края на полувремето резултата става 2;1 за армейския отбор. През второто полувреме състезателите на АС-23 вършат на пух и прахуляк противника и го разгромяват с 11:4! Любомир Ангелов-Старото е над всички с петте си гола, написа " Тема Спорт ".