"Монтана" записа най-изразителната си победа през сезона, след като разгроми

...

Монтана се развихри срещу Нефтохимик за четвъртата си поредна победа /снимки/

"Монтана " записа най-изразителната си победа през сезона, откакто разгроми със 7:0 "Нефтохимик " (Бургас).
Мехди Уамри, Идрисс Фудил, Стефан Цонков, Росен Кръстев, Лиандро Мартис и на два пъти Владислав Цеков-Каската се разписаха за четвъртия следващ триумф на монтанци във Втора лига.
Гостите бяха единствено с един авариен футболист на аварийна пейка, а единственият им почитател на трибуните издигна трансперант приканвайки президента на клуба Анелия Златкова да напусне.
В 7-та мин. удар с глава на Владимир Айтов срещна гредата, а секунди по-късно Мехди Уамри бе оставен непокрит в пеналта и откри головата сметка на домакините. Идрисс Фудил повиши в 20-та мин. след асистенция на Александър Башлиев, а в 21-та мин. Стефан Цонков финтира бранител на гостите и с грациозен шут в долния ляв ъгъл направи резултата типичен. Последваха серия от пропуски на "Монтана " преди Росен Кръстев-Роко с бомба от дъгата на наказателното поле да изпрати топката под гредата за 4:0 в 29-та мин. Отново таранът на монтаци опитва да изненада вратаря с шут от 30 метра, само че Петър Рахнев внимаваше и мазета в корнер.
След почивката домакините понижиха темпото, само че все пак съумяха да се разпишат още на три пъти. В 54-та мин. Николай Николов изведе вляво Лиандро Мартис, който преодоля бранител на "Нефтохимик " и с диагонален удар не остави никакъв късмет на вратаря. Шест минути по-късно Владислав Цеков-Каската засече с глава центриране от фаул от дясно на Димитър Буров за 6:0. Отново Цеков оформи разгрома над гостите в 84-та мин., след нова асистенция, този път отляво на Буров.

"Монтана " – "Нефтохимик " (Бургас) 7:0

"Монтана ": 12.Петър Петров, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап. (58-4.Даниел Стоянов), 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков, 22.Стефан Каменов, 7.Лиандро Мартис, 10.Владимир Айтов (46-18-Николай Николов), 19.Росен Кръстев (58-9.Румен Георгиев), 17.Идрисс Фудил (46-15.Атанас Карачоров), 24.Мехди Уамри (46-20.Владисалв Цеков). Треньор: Светлан Кондев.
"Нефтохимик ": 27.Петър Рахнев, 8.Виктор Кунев, 6.Делян Иванов, 18.Жеан Пиер Д‘Силва, 2.Кахами Д‘Коста, 9.Калоян Стефанов-кап., 33.Оливие Кентин, 3.Димо Славов, 28.Матртин Мечков, 77.Михаил Каменов (46-14.Ахмед Мурад), 13.Даниел Иванов. Треньор: Владимир Иванов.

Голмайстори:1:0 Мехди Уамри (8), 2:0 Идрисс Фудил (20), 3:0 Стефан Цонков (21), 4:0 Росен Кръстев (29), 5:0 Лиандро Мартис (54), 6:0 Владислав Цеков (60), 7:0 Владислав Цеков (83).

Главен арбитър: Станимир Тодоров.
Асистенти: Никифор Велков, Мартин Мачев.

Стадион: „ Огоста”-50 фенове.
Източник: bulnews.bg