"Монтана" спечели с 2:0 контролната среща с "Локомотив" (София), която

...

Монтана спечели с 2:0 контролата с Локомотив /София//снимки/

"Монтана " завоюва с 2:0 контролната среща с "Локомотив " (София), която се игра в столичния квартал "Надежда ".
Преди началото на инспекцията над стадиона се развихри стихия, украсена от сериозна градушка.
Попаденията за тима на Атанас Атанасов означиха Йордан Йорданов и Димитър Законов в последните минути на мача.
В 11-ата минута Благой Макенджиев избави своята врата. Домакините направиха добра офанзива, която беше приключена с рисков изстрел на голмайстора Светослав Диков. Стражът на "Монтана " обаче беше на своето място и отби в корнер. Последва още едно забавно безредие в наказателното поле пред голлинията на "сините ", само че още веднъж не се стигна до попадение.
В 39-ата минута Николай Цветков потърси мрежата с диагонален удар, само че вратарят на "Монтана " още веднъж внимаваше. Гостите отвърнаха с шут на Михаел Орачев, който обаче мина около рамката на "железничарите ". Така двата тима се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.
Второто полувреме предложи още по-малко страсти в своето начало. В 65-ата минута аварийният вратар на "Локомотив " Цветомир Витков трябваше да се намесва пред голлинията и това беше едно от доста дребното положения през втората част.
В 81-ата минута друга запаса в отбора на столичани - Григор Долапчиев се озова на стрелкова позиция, отстрани стража Марио Кирев, само че бранителите на "Монтана " му попречиха да бие, а опитът за подаване на някогашния нападател на ЦСКА не сполучи. В 86-ата минута Долапа опитва още веднъж да откри мрежата, само че изстрелът му излезе в навън.
В 87-ата минута "Монтана " нанесе своя удар. След неточност на вратаря Витков. Той подцени центрирана топка, която мина през ръцете му и падна на краката на Йордан Йорданов, който без проблеми откри мрежата - 1:0.
След към две минути резултатът набъбна на 2:0 за гостуващия състав. Димитър Законов получи пас отляво, спря топката и с малко шанс я насочи в далечния ъгъл. Това беше краят на инспекцията, извоювана от хората на Орела.

"Локомотив " (Сф) 0:2 "Монтана "

0:1 Йордан Йорданов (87)
0:2 Димитър Законов (89)

Стартовите сформира:
"Локомотив " (Сф): 28. Митрев, 26. Милошев, 3. Петков, 27. Д. Иванов, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 89. Матеус, 10. Павлов, 8. Цветков, 18. Диков, 14. В. Николов.
"Монтана ": 30. Макенджиев, 2. Башлиев, 33. Цонков, 5. Сенхаджи, 4. Терзиев, 20. Орачев, 6. Ангелов, 22. Каменов, 17. Буджама, 19. Кръстев, 23. Георгиев.
Източник: bulnews.bg