Монтана победи Рилски спортист (Самоков) със 71:65 в най-интересната среща

...

Монтана с труден успех над Рилски спортист в „Арена Вършец“

" Монтана " победи " Рилски състезател " (Самоков) със 71:65 в най-интересната среща от IV кръг на „ А “ група, играна в „ Арена Вършец “.
Това бе трети триумф в шампионата за водения от треньора Преслав Пешев отбор, само че до него те стигнаха мъчно. Борислава Денчева се възвръща от травма и бе единствено фен на мача, а малко откакто се появи в игра капитанката Преслава Колева изкълчи гален и седна на пейката.
Двубоят бе копие на този със сръбския " Слога " от Адриатическата лига. Символичните домакини започнаха мощно и бързо направиха двуцифрена разлика, а първо полувреме приключи при резултат 44-23. След почивката гостите взеха самодейността, направиха мощна серия и понижиха изоставането си единствено до 5 точки, само че времето не им стигна за освен това от почетна загуба.
Тая Робинсън бе най-резулатна в мача 31 точки, като към тях добави 9 битки и 6 асистенции. Другата американка в състава на " Монтана " Катрин Бригс приключи с дабъл-дабъл 10 т. и 13 битки. Силно играха и трите българки от главната петица. Валентина Горанова означи 10 т., с две по-малко от нея Ванина Василева, а с 6 т., 7 битки и 4 асистенции се отличи Микаела Дамянова.
За " Рилски състезател " Деница Манолова се включи с 18 т. от пейката, капитанката Вероника Джикова се регистрира със 17 т. за гостите.

" Монтана " – " Рилски състезател " (Самоков) 71:65 (23-8, 21-15, 10-24, 17-18)

" Монтана ": Катрин Бригс 10, Тая Робинсън 31, Валентина Горанова 10, Ванина Василева 8, Микаела Дамянова 6 (Йоланда Косса 6, Преслава Колева-кап., Емилия Борисова). Треньор: Преслав Пешев.

" Рилски състезател ": Вероника Джикова-кап. 17, Радина Илиева 6, Виолета Григорова 13, Моника Борисова 3, Ивана Бонева 6 (Деница Манолова 18, Раня Абурая 2, Даяна Николова, Гергана Николова, Гергана Бъчкова). Треньор: Маргарита Маринкова.

Съдии: Стефан Ефтимов, Валентин Въчковски.

Зала: „ Арена Вършец “-70 фенове.
Източник: bulnews.bg