"Монтана" измъкна инфарктна победа със 70:67 над словенския "Цинкарна" (Целие)

...

Монтана с важна победа над Цинкарна в Адриатическата лига /снимки/

"Монтана " измъкна инфарктна победа със 70:67 над словенския "Цинкарна " (Целие) в среща от XI кръг на шампионата на Адриатическата лига. Двубоят се игра в зала „ Младост”, а с триумфа си възпитаничките на треньора Стефан Михайлов краткотрайно се изкачиха на първото място и усилиха доста възможностите си за класиране за финалния шампионат.
Мачът стартира добре за домакините и продължи по този начин до почивката. Третата част стартира с замяна на по два коша, след което монтанчанки като че ли попаднаха в някаква дупка и в оставащите минути съумяха да запишат единствено една точка, а гостите завоюваха частта с 24-5, с цел да поведат с 54-43. Още при започване на последната четвърт "Монтана " съумя да излезе от шока и 4.22 сек. преди края Христина Иванова вкара за 58-58. До сирената предстояха тежки минути, само че домакините справедливо ликуваха. Американката Тейлър Манюел се отличи с дабъл-дабъл за победителките - 10 точки и 15 битки. С 27 точки Христина Иванова стана топ-реализатор на срещата, а Радостина Димитрова се включи мощно от пейката с 14 т. За "Цинкарна " Ранджи Бесар означи 21 т., Зала Фришковец приключи с 20 т.

"Монтана " - "Цинкарна " 70:67 (22:17, 17:14, 5:24, 26:12)

"Монтана ": Виктория Стойчева 6, Цветомила Шаренкапова 4, Тейлър Манюел 10, Димана Макариева-кап. 7, Христина Иванова 27 (Радостина Димитрова 14, Олга Дубровина 2, Габриела Костова, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Цинкарна ": Зала Фришковец 20, Лариса Оцвирк-кап. 6, Лея Дебеляк, Ранджи Бесар 21, Ана Радович 1 (Шатрис Уайт 11, Николна Делич 8, Маруша Сеничар). Треньор: Димитър Гръгич.

Съдии: Радос Арсенижевич, Владимир Вескович, Петър Пешич.

Зала: „ Младост”-400 фенове.
Източник: bulnews.bg