Монако постигна победа с 3:1 в сблъсъка с от 21-ия

...

Монако пребори Марсилия с три гола от статични положения

Монако реализира победа с 3:1 в конфликта с от 21-ия кръг на Лига 1 на Франция. Домакините на " Луи II " първи позволиха гол в своята врата, само че направиха цялостен поврат с три гола от статични положения. Това бе четвърта поредна победа за домакините и трета поредна загуба за гостите.

В 12-ата минута Марсилия откри резултата. пусна дълъг пас за, който напредна и невъзмутимо осъществя за 0:1.

През второто полувреме обаче домакините обърнаха нещата в своя изгода. Още в 47-ата минута те изравниха резултата. Александър Головкин центрира от корнер и с глава вкара за 1:1.

В 75-ата минута се стигна и до цялостен поврат. И този път голът пристигна след корнер, само че този път от лявата страна на игрището. Головкин центрира и с глава порази вратата за 2:1.

Третото попадение пристигна в последната минута на постоянното време. се разписа с прелестно осъществяване от фаул, с цел да оформи крайното 3:1.

С този триумф Монако излезе на 4-ото място с 39 точки. Марсилия пък към този момент е на 6-ата позиция с 32 точки.

Лига 1 21 кръг, събота 23 януари  Монако 3:1краен резулат  Марсилия