Мохамед Салах претърпя допълнителни проблеми от дузпата, след като пропусна

...

Мохамед Салах пропуска още една дузпа, но звездата на Ливърпул е спасен от задната част на вратаря

Мохамед Салах претърпя спомагателни проблеми от дузпата, откакто пропусна още един опит за Египет против Танзания в другарски мач преди Купата на африканските народи..

Но имаше шанс в игра за фараоните, защото опитът му се върна от гредата и се отби в задната част на вратаря на Танзания Айши Манула, преди да влезе. Официално беше регистриран като автогол на Манула, което значи, че звездата на Ливърпул към този момент не съумя да осъществя пет от последните си 13 удара от 12 ярда.

Салах също не съумя да вкара дузпа при успеха над Нюкасъл Юнайтед за Нова година - единствено с цел да осъществя от втори опит. Той два пъти не съумя да победи вратаря на Борнемут Нето през последните 10 месеца, отбелязвайки гол от една битка, и пропусна различен опит против Арън Рамсдейл от Арсенал при тъждество 2-2 в края на предишния сезон.

След пропуща на Арсенал, мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп сподели, че ще се организира диалог дали Салах ще бъде отхвърлен от дузпа.