Младежкият национален отбор на България запази своите шансове за участие

...

Младежкият национален отбор на България срази Словения с 3:0

Младежкият народен тим на България резервира своите шансове за присъединяване на ЕВРО 2019. Селекцията на Тони Здравков изигра мощен мач и завоюва семейството си на Словения с 3:0. Точни за триумфа на " лъвчетата " бяха Антонио Вутов и Кирил Десподов (2), като звездата на ЦСКА осъществя две попадения.

По този метод " трикольорите " събраха актив от 8 точки след 6 изиграни мача. Това краткотрайно ни отрежда четвърта позиция в класирането, като баражното второ място е единствено на две точки разстояние. Безспорен водач тук е тимът на Франция (18 т), който няма по какъв начин да бъде преместен от лидерската позиция. Останалите ни съперници в група 9 са: Люксембург (4 т), Черна гора (4 т), Казахстан (9 т), Словения (10 т).

Момчетата на Тони Здравков започнаха срещата пределно съсредоточени и незабавно поеха надзор над събитията на терена. Още в 10-ата минута Кирил Десподов проби по крилото, само че хибридът му сред удар и центриране не откри своя получател.

Малко по-късно капитанът ни Стефан Велков се извиси над всички при центриране от корнер, само че стражът на Словения - Сорчан блесна с решителна изяви.

Така се стигна до значимата 19-а минута, когато водачеството към този момент бе в интерес на нашите " лъвчета ". Кирил Десподов опита да овладее едно извеждащо подаване, само че се подхлъзна и падна в наказателното поле на словенците. Това докара до малко меле, от което най-печеливш се оказа Антонио Вутов. Звездата на Левски насочи обмислен изстрел, който матира както съперниковия пазач, по този начин и застаналия на голлинията защитник.

В идващите мигове последва лек спад в представянето на България, което разреши на противника ни да провежда няколко рискове. Тежко стана в 38-ата минута, когато отдалечен удар Бречи остави беззащитен Даниел Наумов, но за наша наслада топката срещна страничната греда. Голова добавка в този миг направи Ожболт, само че таранът се бе оказал в състояние на засада.

Полувремето завърши по допустимо най-хубавия метод за нашите момчета, откакто Кирил Десподов направи 2:0 в 41-ата минута. Антонио Вутов опита да играе с коженото кълбо след корнер, малко инцидентно, то доближи до дебнещия Десподов, който с мощен диагонален шут вкара следващия си гол в тези европейски квалификации.

През втората част възпитаниците на Тони Здравков " убиха " темпото в мача. От своя страна словенците по този начин и не създаваха нещо значимо пред вратата на Наумов.

С оглед развиването на квалификацията, най-логичното се случи в 83-ата минута, когато нашите издебнаха своя конкурент на контраофанзива и оформиха крайния резултат 3:0. Кирил Десподов показва отлична скоростна техника и останал самичък против вратаря не сгреши за класиката.

В идващия си мач, който е след близо половин година, момчетата на Тони Здравков домакинстват на краткотрайния водач и безспорен любимец в групата Франция.

БЪЛГАРИЯ мл. - СЛОВЕНИЯ мл. 3:0

1:0 Вутов (20 " ), 2:0 Десподов (42 " ), 3:0 Десподов (83 " )

СТАДИОН: " Трейс Арена ", Стара Загора

СЪДИЯ: Ставрос Манталос (Гърция)

БЪЛГАРИЯ: Наумов, Керчев, Велков, Лясков, Костадинов, Карабельов, Антонио Георгиев, Александър Георгиев, Десподов, Краев, Вутов (резерви: Кръстев, Атанасов, Добрев, Ивайлов, Ковачев, Милев, Минков)

СЛОВЕНИЯ: Сорчан, Бадзим, Кухар, Мате, Глиха, Бижол, Крамарич, Бречи, Вокич, Пишек, Ожболт (резерви: Юхаер, Фаткич, Хумар, Млакар, Писек, Репаш, Зузек)/topsport.bg
Източник: dnesplus.bg