Младежкият национален отбор на България по футбол отстъпи с 0:1

...

Младите лъвове отстъпиха пред Словакия

Младежкият народен тим на България по футбол отстъпи с 0:1 пред Словакия в първия си мач от шампионата Анталия Къп 2023 в Турция.

Двубоят беше равносилен през по-голямата си част, като при единственото попадение в срещата в средата на второто полувреме, останаха съществени подозрения за нарушаване против българския вратар Дамян Христов.
 ФК ЦСКА 1948 се похвали с национали при юноши и младежи

Ето ги!

Съдийската бригада не реагира и голът бе зачетен, макар че в продължение на няколко минути на Христов бе оказвана здравна помощ.

Едно от най-хубавите положения за отбора, воден от селекционера Александър Димитров пристигна още при започване на конфликта. В 11-ата минута Божидар Пенчев изведе Симеон Александров на добра позиция, само че ударът на национала бе отразен.

Следващата среща на България U21 от шампионата Анталия Къп е във вторник (28 март) против Финландия. Двубоят е с начален час 17:30.