Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:1 в приятелски

...

Вратар на Черно море пази 90 минути за младежкия национален тим

Младежкият народен тим на България отстъпи с 0:1 в другарски дуел против Северна Ирландия, игран в испанския курорт Марбея. Единственото попадение означи Шейн Лейвъри в 18-ата минута, а мачът бе дебют за новия селекционер Александър Димитров отпред на младите „ лъвове “. 90 минути за България пази вратарят на Черно море Иван Дюлгеров.

Резултатът не отразява действителните събития на терена, защото българите имаха цялостно предимство през целия дуел и пропуснаха доста положения пред ирландската врата, написа формалният уебсайт на БФС.

Още първоначално центриране от фаул на Светослав Ковачев мина на сантиметри от дясната греда на вратата на Томпсън, а незабавно по-късно Калоян Кръстев се размина с топката на метри пред голлинията. В 18-ата минута Северна Ирландия стигна до гол след центриране от дясно, засечено от Лейвъри, който откри противоположния ъгъл на вратата на Иван Дюлгеров.

Преди центрирането обаче футболист на противника игра два пъти с ръка, само че испанският съдия остави играта да продължи.

До почивката състезателите, водени Димитров пропиляха няколко преференциални обстановки, а през втората част още веднъж бяха безспорни господари на терена.

Най-силните минути за българите пристигнаха незабавно след подновяването на играта. В 54-ата минута Ангел Лясков хитро открадна топката по левия фланг, центрира и момент преди Кръстев да изпрати топката в мрежата, бранител на Северна Ирландия почисти над гредата.

Минута по-късно след рисково центриране от корнер противникът бе на косъм да си означи автогол, а в 59-ата минута Кръстев бе изведен прелестно самичък против вратаря Томпсън, само че изстрелът му мина на сантиметри от гредата. Натискът на България до края не донесе резултат, а макар многото прекъсвания на играта реферът не даде нито минута продължение на постоянното време.

Така в последна сметка северноирландците се поздравиха с триумф.

Втората инспекция на България U21 на испанска земя е на 25 март от 15:00 часа против Финландия.

Съставът на България: 1. Иван Дюлгеров, 14. Ангел Лясков, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 19. Иван Турицов, 7. Ивайло Найденов, 5. Алекс Петков, 21. Лъчезар Котев, 22. Здравко Димитров, 11. Светослав Ковачев, 16. Калоян Кръстев (през втората част в игра влязоха: 20. Доминик Янков, 8. Иван Тилев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Атанас Кабов, 10. Георги Русев).

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!

ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html