Миньор 2015 спечели редовния сезон в регион Запад на ББЛ

...

Миньор спечели редовния сезон в регион Запад на ББЛ А група

Миньор 2015 завоюва постоянния сезон в район Запад на ББЛ А група. В дерби, изиграно довечера в столичната зала „ Триадица “, отборът надделя директния си съперник Спортист Своге с 97:83 и го изпревари с две победи при оставащ единствено по един мач и за двата тима.Баскетболистите на Емил Горанов започнаха по-добре срещата, само че след мощни финални минути на първата част Миньор 2015 обърна за 27:19. Тимът отстъпваше в подкошието, само че вкара 10 тройки единствено до почивката, на която се отдръпна при 49:43 в своя изгода след общи 16 точки на Георги Дамянов досега.Преднината на водения от Милен Дудев тим доближи 13 точки след паузата и макар че противникът бързо понижи до 4, преди решителната четвърт разликата още веднъж бе двуцифрена – 71:61. Спортист продължи с опитите за поврат и в оставащото време, само че Миньор 2015 поддържаше разлика и завоюва безапелационно.Победителите приключиха мача с 18 тройки против 5, което бе и основно.Георги Дамянов бе най-резултатен за спечелилите с 28 точки (8 тройки). Боян Тенев вкара 20 точки, Георги Бързаков бе покрай трипъл-дабъл със своите 18 точки, 11 битки и 7 асистенции, въпреки да направи и 6 неточности, а Константин Паисиев се регистрира с 10 точки.За противника, който игра единствено с шестима души в мача, над всички бе Борис Матраков с 29 точки и 13 битки. Симеон Ценов има 21 точки, с 13 е Джими Хънт, а 11 добави Иван Ценов.
Източник: novsport.com