Милена Тодорова завърши на 36-о място в индивидуалното на 15

...

Милена Тодорова с 36-о място в индивидуалното, триумф за Хана Йоберг на Световното по биатлон

Милена Тодорова приключи на 36-о място в самостоятелното на 15 км за дами на Световното състезание по биатлон в немския зимен център Оберхоф.

Българката направи общо пет неточности в стрелбата. Останалите ни две представителки в днешния старт – Даниела Кадева и Мария Здравкова, финишираха надлежно 72-а и 90-а, като Здравкова зае последната позиция от всички стартирали.

Златото отиде за Хана Йоберг от Швеция. Скандинавката ликува с купата с малко над 10 стотни пред сънародничката си Лин Персон, която се окичи със среброто, а бронзът отиде за Лиза Витоци от Италия.

Топ 10 допълниха още Самуела Комола (Италия), Джулия Симон (Франция), Туули Томингас (Финландия), Лу Жанмоно (Франция), Суви Минкинен (Финландия), Лена Хеки-Грос (Швейцария) и Маркета Давидова (Чехия).

За Йоберг, чиято сестра Елвира бе една от четирите, които не започнаха през днешния ден, това е второ злато от международни състезание – първото и още веднъж пристигна в самостоятелното, когато тя победи на домашна почва в Йостерсунд през 2019. В Оберхоф тя към този момент завоюва втори орден след среброто в спринта. За дамите предстоят още три надпревари до края на шампионата – единична смесена щафета мъже и дами, която е на следващия ден, както и щафета на 4х6 км (18 февруари) и всеобщ старт на 12.5 км (19 февруари).