Милан постигна солидна победа с 4:2 над Славия (Прага) в

...

Милан срази десет от Славия, голово шоу в Лисабон

Милан реализира солидна победа с 4:2 над Славия (Прага) в първия дуел сред двата отбора от 1/8-финалите в Лига Европа.

Успехът въобще не пристигна елементарно, въпреки че “росонерите ” бяха с човек повече на терена повече от час, откакто още в 26-ата минута Малик Диуф бе отхвърлен за жестоко нарушаване.

Четирима разнообразни футболисти се разписаха за състава на Стефано Пиоли - Оливие Жиру (34’), Тижани Райндерс (44’), Рубен Лофтъс-Чийк (45’) и Кристиан Пулишич (85’).

Точни за гостите пък бяха Давид Доудера (36’) и Иван Шранц (65’). Гостите обаче демонстрираха много солидно показване на “Сан Сиро ” и следва забавен реванш сред двата отбора.

Бенфика и Рейнджърс приключиха 2:2 на „ Ещадио да Луж “ в различен 1/8-финал от Лигата Европа.

Гостите от Шотландия на два пъти повеждаха посредством Том Лоурънс и Дужон Стърлинг, само че домакините на два пъти съумяха да възстановят равенството след попадение на Анхел ди Мария и автогол на Конър Голдсън.

Реваншът на „ Айброкс “ сред двата отбора е на 14 март от 19:45 часа.

Олимпик Марсилия разруши с 4:0 Виляреал в първия мач от осминафиналната фаза на Лига Европа. Френският отбор обезсмисли реванша след седмица и към този момент гледа към четвъртфиналите на шампионата.

Марсилия поведе в резултата в 23-ата минута, когато Жонатан Клаус центрира в наказателното поле на Виляреа, където Жордан Верету с глава вкара топката във вратата на Пепе Рейна.

Йерсон Москера си вкара автогол в 28-ата минута и Марсилия удвои своята преднина в дуела.

Пепе Рейна се наложи да се намесва решаващо в 35-ата минута, отразявайки доста рисков удар на Илиман Ндиайе.

Исмайла Сар падна в наказателното поле на Виляреал в 39-ата минута след прикосновение с състезател на гостите, само че съдията в началото не свири дузпа, а пусна играта. След намесата на ВАР, Сердар Гозюбюк уточни бялата точка.

Пиер-Емерик Обамеянг осъществя дузпата в 43-ата минута, правейки резултата 3:0 в интерес на Марсилия.

Обамеянг вкара своя втори гол в дуела в 59-ата минута, с цел да повиши резултата на 4:0.

За да е кошмарът още по-голям за Виляреал, испанският тим остана с човек по-малко на терена в 62-ата минута, когато Алберто Морено бе изпъден за втори жулт картон.