Милан и Славия Прага играят при 3:1 в първи осминафинален

...

НА ЖИВО: Милан - Славия Прага 3:1, два бързи гола за росонерите

Милан и Славия Прага играят при 3:1 в първи осминафинален мач от Лига Европа. На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела. Оливие Жиру откри резултата в 34-ата минута, а две по-късно Давид Дудера изравни. В 44-ата минута Тижани Райндерс вкара за 2:1, а минута по-късно се разписа и Рубен Лофтъс-Чийк.

Срещата стартира с по-активни дейности на " росонерите ". В 10-ата минута Оливие Жиру беше фаулиран пред наказателното поле. Прекият свободен удар беше изпълнен от Алесандро Флоренци, чийто шут мина рисково над вратата. В 12-ата минута Оскар Дорли откри оставения непокрит на далечната греда Ел Хаджи Малик Диуф, само че сенегалецът не съумя да уцели топката.

Три минути по-късно чехите пропуснаха отлична опция за гол. Давид Дудера овладя топката пред наказателното поле, оправи се с Матео Габия и насочи удар с десния крайник в близкия ъгъл, само че не откри очертанията на вратата.

В 25-ата минута чехите останаха с човек по-малко. Ел Хаджи Диуф влезе доста остро с бутоните в глезена на Кристиян Пулишич и получи пряк червен картон.

Милан употребява численото си преимущество и поведе в 34-ата минута. Тогава Ясин Адли подаде към Рафаел Леао отляво. Португалецът центрира точно към далечната греда, където Оливие Жиру изскочи зад тила на Томаш Холеш и с глава не остави шансове на Жиндрих Станек.

Малко по-късно Моймир Хутил проби през центъра и насочи рисков удар, който Симон Кяер съумя да блокира и топката излезе в корнер. След неговото осъществяване отбраната на " росонерите " не съумя да почисти добре топката. Кълбото се озова в Давид Дудера на границата на наказателното поле, а той с удар от воле не остави шансове на Майк Менян.

В 40-ата минута Тижани Райндерс опита удар от далечна отдалеченост. Получи се безредие, като топката се озова в Рубен Лофтъс-Чийк, чийто удар след рикошет мина рисково над вратата. След последвалия корнер Матео Габия насочи рисков удар с глава, само че Станек съумя да се оправи и мазета.

В 44-ата минута Милан още веднъж излезе напред. Домакините извършиха следващ корнер, при който Флоренци подаде към Райндерс. Нидерландецът навлезе във вътрешността и от към 15 метра прати топката в близкия ъгъл за 2:1.

В първата минута на добавеното време на първата част Флоренци центрира от корнер, а Лофтъс-Чийк нахлу в наказателното поле от втора позиция и с удар с глава я прати в противоположния ъгъл - 3:1.

Милан - Славия Прага 2:1

1:0 Оливие Жиру (34)

1:1 Давид Дудера (36)

2:1 Тижани Райндерс (44)

3:1 Рубен Лофтъс-Чийк (45+1)

Милан: Майк Менян, Алесандро Флоренци, Матео Габия, Симон Кяер, Тео Ернандес, Ясин Адли, Тижани Райндерс, Рубен Лофтъс-Чийк, Кристиян Пулишич, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Славия: Жиндрих Станек, Томаш Вълчек, Томаш Холеш, Давид Зима, Ел Хаджи Диуф, Лукаш Масопуст, Оскар Дорли, Давид Дудера, Лукаш Провод, Ондрей Змрзли, Моймир Хутил