Мексико победи Панама с 3:0 в полуфинален двубой от КОНКАКАФ

...

Мексико и САЩ на финала на Лига на нациите

Мексико победи Панама с 3:0 в полуфинален дуел от КОНКАКАФ Лига на нациите. На финала " трикольорите " ще се изправят против огромния си противник Съединени американски щати.

Бранителят на Левски Хосе Кордоба стартира срещата като титуляр за Панама и остана на терена до 79-ата минута.

Мексико откри резултата в 40-ата минута. Луис Чавес извърши статично състояние, а играчът на Уест Хем Едсон Алварес прати топката в мрежата.

Само три минути по-късно ацтеките стигнаха до второ попадение, което бе дело на Хулиан Киньонес, който се регистрира с хубава самостоятелна игра.

Крайният резултат бе завършен в 67-ата минута, като този път прецизен бе Орбелин Пинеда.

В добавеното време на мача Панама си намерения, че е отбелязал почетно попадение, което обаче бе анулирано поради засада.

Другата полуфинална среща сред тимовете на Съединени американски щати и Ямайка предложи доста по-голяма драма и конспирация. " Янките " се нуждаехе от автогол в 96-ата минута, с цел да се стигне до продължения, където Хаджи Райт означи две попадения, с цел да донесе триумфа.
Източник: lupa.bg