Мароко и Хърватия играят при 0:0 в първи мач от

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Мароко - Хърватия 0:0, шансове и за двата тима

Мароко и Хърватия играят при 0:0 в първи мач от група F на Световното състезание в Катар. Срещата стартира в 12:00 и може да я гледате на живо по DIEMA, DIEMA SPORT 3 и DIEMA SPORT 3 4K.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА

На Gong.bg също може да срещата или да я наблюдавате минута по минута.

Още в петата минута неточност в защитата на Мароко едва не изведе Крамарич сам против Боно. Сайс обаче почисти топката тъкмо пред нападателя. Минути по-късно Иван Перишич стреля доста мощно от над 30 метра, само че топката бе малко по-висока от нужното и мина над напречната греда. В идната офанзива Буфал получи на стрелкова позиция в наказателното поле, само че се засуети и топката му бе отнета.

В 25-ата минута Ен-Несири получи доста добър дълъг пас зад тила на хърватската защита, но си затвори ъгъла за удар, а след това се оказа, че има и засада.

Грешка на Боно в края на частта едвам не докара до гол във вратата му. Стражът пресече неприятно една топка пред Крамарич, само че " шахматистите " резервираха владеене и Борна Соса от левия фланг откри отлично Влашич във вратарското поле. Играчът на Торино насочи кълбото към вратата, само че вратарят на Севиля се реваншира за грешката си. Минута по-късно мощен удар на Модрич за малко не откри задачата.

Шест минути след началото на втората част удар на Буфал бе блокиран с тяло, а при добавката Мазрауи стреля с глава с плонж, само че нямаше мощ в опита му и Ливакович парира. Минута по-късно действието се придвижи на другата врата, където Боно пресече полувисоко центриране, само че топката попадна в Ловрен, който насочи във вратата. Току пред голлинията обаче Амрабат почисти в най-ключовия момент.

LIVE / Мароко - Хърватия 0:0

Мароко: Ясин Боно, Нусаир Мазрауи, Найеф Агер, Ромейн Саис, Ашраф Хакими, Азедин Унахи, Софиян Амрабат, Селим Амала, Хаким Зиеш, Юсеф Ен-Несири, Софиан Буфал

Селекционер: Уалид Реграги