Манчестър Юнайтед вкара две дузпи през първото полувреме и победи

...

Голове от дузпи донесоха победата на Манчестър Юнайтед над Евертън

Манчестър Юнайтед вкара две дузпи през първото полувреме и победи с 2:0 Евертън в мач от 28-ия кръг на британското състезание по футбол, с което " алените дяволи " се приближиха на три точки от петия в класирането Тотнъм.

Юнайтед е с 47 точки след 15-ата си победа за сезона, а Уест Хем изостава с пет на седмата позиция.

Манчестър Юнайтед поведе в 12-ата минута с попадение на Бруно Фернандеш, който бе прецизен от углавен удар за нарушаване на Джеймс Тарковски против Алехандро Гарначо. Десетина минути по-късно Джордан Пикфорд отрази удар на португалския халф под гредата, само че Юнайтед получи още една дузпа в 34-та минута. Отново Гарначо влезе на дрибъл в наказателното поле и Бен Годфри фаулира аржентинеца, а Маркъс Рашфорд осъществя втората дузпа за " алените дяволи ".

Евертън не съумя да отговори на Юнайтед през второто полувреме и загуби за 13-и път през сезона, което оставя " карамелите " на 16-а позиция. Те имат пет точки преднина против Лутън, който е първи под чертата на изпадащите.