Манчестър Юнайтед спечели визитата си на "Елън Роуд" срещу Лийдс

...

Манчестър Юнайтед победи Лийдс в шестголов спектакъл и запази мястото си в Топ 4

Манчестър Юнайтед завоюва визитата си на "Елън Роуд " против Лийдс с 4:2 в среща от 26-ия кръг на британската Висша лига. Първите две попадения за "червените дяволи " означиха Хари Магуайър и Бруно Фернандеш - и двамата с глава. В началото на втората част Родриго опита центриране, само че изненада Де Хеа за 1:2. Няма и минута по-късно Рафиня изравни резултата, вкарвайки след паралелен пас на Джеймс. В 70-ата минута неотдавна влезлият Фред даде още веднъж преднина на гостите, а три минути преди края Еланга означи четвърти гол.

В предходната среща сред двата отбора "червените дяволи " разгормиха своя съпреник с 5:1. Преди срещата отборът от Манчестър е четвърти във краткотрайното класиране с 43 точки, на една пред лондонските Уест Хем и Арсена и три пред различен отбор от британската столица - Тотнъм. Йоркшърци са на петнадесета позиция с 23 точки - пет над рисковата зона.

Още в четвъртата минута Клих лиши добре една топка в центъра, напредна и подаде към Джак Харисън, чийто удар от единствено няколко метра не откри вратата на Де Хеа.

В 12-ата минута феновете на "Елън Роуд " станаха очевидци на нечовечен конфликт, при който Скот Мактоминей удари Робин Кох. След удара шурна кръв от играча в бяло и се наложи главата му да бъде превързана.

В средата на полувремето Пол Погба загърби добре Форшоу на фланга и откри с прелестен паралелен пас Роналдо, който обаче от към метър не съумя да преодолее Мелие. Три минути след изминаването на половин час игра Бруно Фернандеш опита техничен удар от дъгата, само че Мелие отрази добре.

От корнера Люк Шоу центрира, а Хари Магуайр с глава прониза вратата на домакините.

В петата минута на добавеното време на първата част Линдельоф изнесе по страховит метод топката от собстевната си половина и комбинира с Далот, който "качи " топката на главата на Бруно Фернандеш. Португалският халф пък направи най-лесното от няколко метра.

Осем минути след началото на второто полувреме Родриго опита центриране от левия фланг, само че топката влетя в мрежата на Де Хеа, за изненада на испанския пазач.

53 секунди след инцидентното попадение на Родриго, Джеймс залъга Джеси Лингард и насочи паралелен отново към дребното наказателно, а там Рафиня направи 2:2.

В 70-ата минута Бруно лиши добре топката от противник в центъра, напредна и комбинира със Санчо, който подаде към резервата Фред. Бразилецът с едно допиране даде още веднъж задатък на отбора от Манчестър.

120 секунди след третия гол, Антъни Еланга от чиста позиция можеше да направи разликата сред йоркшърци и "дяволите " два гола, само че ударът му бе прав в центъра на вратата и Мелие улови.

LIVE / Лийдс - Манчестър Юнайтед 2:4

0:1 Хари Магуайър 35`

0:2 Бруно Фернандеш 45+5`

1:2 Родриго 53`

2:2 Рафиня 54`