Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от два поредни мача без

Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от два поредни мача без ...

Златната резерва Марсиал със скъпоценен победен гол за Юнайтед.

Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от два поредни мача без победа във Висшата лига. В мач от 10 кръг „червените дяволи“ се наложиха с 1:0 над Тотнъм в директен спор за второто място във временното класиране. Резервата Антони Марсиал вкара единственото попадение в мача. „Шпорите“ прекъснаха серията си от четири поредни победи и общо седем последователни срещи без загуба в първенството.

Трите точки са изключително важни за тима на Жозе Моуриньо, който води битка със съгражданите от Манчестър Сити за шампионската титла във Висшата лига. Антони Марсиал пък е футболистът с най-много голове като резерва от началото на сезона. Французинът има четири такива попадения, след като в шест мача се е появявал като резерва.

В 12-ата минута Юго Льорис парира опасен удар на Маркъс Рашфорд от пряк свободен удар, а в началото на второто полувреме младият нападател на Манчестър Юнайтед не успя да прати топката във вратата на Тотнъм при добавка на удар на Хенрих Мхитарян.

В 73-ата минута Ромелу Лукаку опита диагонален удар, но Льорис изби. Четири минути по-късно Деле Али от вратарското поле пропусна най-чистото положение за гол пред „шпорите“. В 79-ата минута Лукаку прати топката в дясната греда на гостите с удар от наказателното поле.

Решителният момент в мача беше девет минути преди края. Ромелу Лукаку с глава продължи топката към Антони Марсиал, който се озова зад защитата на гостите и стреля точно в мрежата на Льорис.

С този успех Манчестър Юнайтед събра актив от 23 точки и се доближи на две до лидера Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Уест Бромич. Тотнъм остава трети с 20 пункта, на четири пред Арсенал, който днес приема Суонзи.