Манчестър Юнайтед изравни рекорда си за най-изразителна победа във Висшата

...

"Юнайтед" изравни рекорд след победа с 9:0 във Висшата лига

" Манчестър Юнайтед " изравни върха си за най-изразителна победа във Висшата лига, откакто разгроми с " Саутхемптън " с 9:0. За повторно в историята си " алените дяволи " вкарват 9 гола в един мач, откакто през 1995 година побеждават със същия резултат " Ипсуич ".

" Светците " пък получават девет гола във втори следващ сезон. През декември 2019 година отборът от Южна Англия загуби с 0:9 от " Лестър ".

Проблемите за " Саутхемптън " започнаха в самото начало на мача. Преди да бяха изтекли и две минути Алекс Янкевиц, за който това бе дебют, получи пряк червен картон за жестоко влизане в краката на Скот Мактоминей.

След това головете просто заваляха. Аарън Уан-Бисака откри резултата в 18-ата минута, а седем по-късно се разписа Маркъс Рашфорд. Ян Беднарек си вкара автогол в 34-ата, а в 39-ата Единсон Кавани направи 4:0.
Снимка: Reuters
Антони Марсиал вкара в 69-ата и 90-ата минута, Мактоминей в 71-ата, Бруно Фернандеш от дузпа в 87-ата, а Даниел Джеймс оформи крайния резултат в третата минута на добавеното време.

Гостите приключиха мача с 9 индивида, откакто и Беднарек бе изпъден. Гол на " светците " пък бе и анулиран поради засада на Че Адамс.

С успеха " Юнайтед " събира 44 точки, колкото има и водача във Висшата лига " Манчестър Сити ", който обаче сега е с два мача по-малко.
Източник: btvnovinite.bg