Манчестър Юнайтед и Саутхемптън завършиха 1:1 в среща от 25-ия

...

Юнайтед пак сбърка, този път срещу Светците

Манчестър Юнайтед и Саутхемптън приключиха 1:1 в среща от 25-ия кръг на британската Висша лига. През първата част Джейдън Санчо изведе " алените дяволи " напред, а малко след подновяването на играта Че Адамс върна равенството, което остана непокътнато до края.

Началото на конфликта бе стремително, откакто тимовете се " скъсаха " да пропущат в първите десетина минути. Първо звездата на домакините - Кристиано Роналдо, получи грациозен пас в наказателното поле, само че ударът му бе блокиран от бранител. Секунди по-късно Саутхемптън отвърна с изстрел на Джеймс Уорд-Праус, който обаче също бе блокиран.

Последва късмет и за Джейдън Санчо, който сподели самостоятелна класа, преминавайки през бранителите на Саутхемптън, само че Фрейзър Форстър избави удара му.

В средата на първата част " алените дяволи " откриха резултата посредством Джейдън Санчо. Домакините подеха бърза контраофанзива, почнала със страховит пас на Маркъс Рашфорд. Салису опита да пресече подаването, само че оказа помощ на Санчо, който напредна и с лекост прати топката във вратата на съперника.

След половин час игра Стюърт Армстронг получи точно подаване на ръба на наказателното поле и нанесе нелош удар, преетял на косъм от дясната греда.

Добрите атакуващи дейности на " светците " обаче също продължиха. В края на първата част Роман Перо получи пас по трева и шутира към долния десен ъгъл, където обаче бе Де Хеа, с цел да отрази безпроблемно.

В самия край Погба вкара топката в мрежата на Саутхемптън, само че попадението бе анулирано поради засада на Роналдо по време на построяването на офанзивата.

Само три минути след подновяването на играта Че Адамс възвърне равенството. Англичанинът доближи до подаване и нанесе съвършен удар от границата на пеналтерията, влетял право в долния десен ъгъл на вратата на Де Хеа.

В 65-ата минута Стюърт Армстронг овладя прецизен пас и шутира инстинктивно към вратата на съперника, само че топката прелетя над напречната греда. Пет минути по-късно Роналдо означи, засичайки центриране от свободен удар, само че попадението му бе анулирано поради засада.

В последните минути Магуайър извърши извънредно нарушаване против Армандо Броя, което наложи намесата на медицинския екип. В добавеното време точно Магуайър стреля с глава в опит да се трансформира в воин за своите, само че Форстър отрази и запази точката за своя отбор.

Така двата отбора приключиха наедно, с което Юнайтед събра 40 точки в актива си и се изкачи на петата позиция, до момента в който " светците " остават десети с 29 пункта.
Източник: lupa.bg