Манчестър Сити записа 12-та поредна победа в английската Висша лига

...

Манчестър Сити дръпна с 10 точки пред Юнайтед и Лестър в Англия

Манчестър Сити записа 12-та поредна победа в британската Висша лига и 17-а във всички шампионати, откакто се наложи с 3:1 над Евертън като посетител в отсрочена среща от 16-ия кръг на шампионата. Фил Фодън даде задатък на гостите в 32-ата минута, само че Ричарлисон изравни за Евертън в 38-ата. През втората част Рияд Марез в 62-ата и Бернардо Силва в 77-ата подпечатаха успеха на Манчестър Сити.

С трите точки разликата сред манчестърските грандове на върха към този момент е 10 точки в интерес на " жителите ".

Манчестър Сити стана първият тим, който печели първите си 10 мача за годината в британското състезание и задмина по този индикатор Болтън (1906 г.) и Ман Юнайтед (2009 г.), които стартираха новата година с девет следващи победи.
Източник: fakti.bg