Манчестър Сити вкара три гола през първото полувреме, за да

...

Сити отнесе Вила, Юнайтед този път би Лийдс

Манчестър Сити вкара три гола през първото полувреме, с цел да победи с 3:1 Астън Вила. Мачът беше първи за първенеца на Англия след обвиняванията в над 100 нарушавания на разпоредбите на Висшата лига. Така отборът на Хосеп Гуардиола се приближи на три точки от. Двата отбора се срещат в Лондон в сряда.

Родри отрки още в четвъртата минута, откакто засече центриране от корнер на Марез. Холанд изведе Гюндоган за 2:0 в 39-ата минута, а в добавеното време Марез вкара дузпа за 3:0.

Вила се върна в мача след час игра. Бернардо Силва сбърка и Оли Уоткинс преодоля Едерсон за 3:1. Така той означи своя мач номер 100 за бирмингамци с попадение. Сити обаче продължи да прави доста неточности и. Шут на Коутиньо профуча на сантиметри от гредата след рикошет, а след това Дюран уцели греда.

По-рано през днешния ден Манчестър Юнайтед взе Дербито на розите против Лийдс с два късни гола. Само преди три дни Лийдс, който към момента няма управител,.

Рашфорд откри в 80-ата, а резервата Гарначо направи 0:2 в 85-ата. Така алените дяволи към този момент имат 11 попадения в последните 15 минути на мачовете си този сезон. Те са номер едно по този индикатор във Висшата лига. Рашфорд има към този момент 21 гола през сезона, 13 от които след Мондиал 2022.

Лийдс е в серия от девет мача без победа, в която завоюва единствено четири точки.
Източник: flashnews.bg