Манчестър Сити спечели гостуването си на Брентфорд с 3:1, въпреки

...

Хеттрик на Фил Фодън заличи грешките в защита на Манчестър Сити

Манчестър Сити завоюва гостуването си на Брентфорд с 3:1, макар че изоставаше в резултата. Хеттрик на Фил Фодън обаче оказа помощ на " жителите " да се приближат до върха.

В 20-та минута " пчеличките " откриха резултата след груба неправилност в противниковата отбрана и асистенция на вратаря Марк Флекен. Айвън Тони блокира защитник, а топката доближи чак до Нийл Мопе, който я прати в мрежата.

Изглеждаше, че резултатът ще се задържи, само че Пинок се разконцентрира при едно центриране на Кевин де Бройне в третата минута от добавеното време на първата част. Топката попадна във Фил Фодън, който я пое с гърди и я насочи във вратата.

Второто полувреме стартира стремително и Фил Фодън осъществя вторто си попадение в 53-а минута, а основател на попадението бе отново Де Бройне с елегантен пас.

Всичко завърши двайсет минути преди края с хеттрик на Фил Фодън, като този път виновни за положителната композиция бяха Родри и Ерлинг Холанд.

Така Манчестър Сити се доближава към върха и към този момент е на второ място, на две точки зад Ливърпул, само че и с мач по-малко.

Брентфорд пък остава 15-и на единствено 3 пункта от рисковата зона.

Началото се оказа доста положително за домакините. Мощен самостоятелен пробив на Айвън Тони и неточност на Родри сътвориха блъсканица в наказателното поле, само че се стигна единствено до ъглов удар.

Сити отговори с чудесна композиция сред Бернардо Силва и Кевин Де Бройне. Белгиецът откри Ерлинг Холанд в наказателното поле, само че неговият удар бе блокиран.

Първият точн удар пристигна в 10-а минута. Нейтън Аке изнесе добре топката и я даде на Фодън. Младокът подаде към Хулиан Алварес, а аржентинецът стреля от отдалеченост. Марк Флекен обаче се намеси с плонж.

Четири минути по-късно Флекен избави атрактивно още по-опасне удар, като този път Кайл Уокър опита шанса си.

Противно на упованията " пчеличките " откриха резултата в 20-а минута. Флекен след положителните намеси учудващо записа и асистенция. От навън топката бе изритана, а Айвън Тони с тяло, без да допира топката, блокира защитник на гостите. Така бе изведен Нийл Мопе, който остана невъзмутим и откри ъгъла на вратата на Едерсон.

Веднага след гола Ерлинг Холанд се измъкна зад отбраната, само че още веднъж не съумя да преодолее вратаря.

Все отново паритетът бе възобновен в третата минута от добавеното време на първата част. Де Бройне центрира, а Етан Пинок бе объркан и с глава подари топката на Фил Фодън, който овладя на гърди и я прати в мрежата за 1:1.

Началото на второто полувреме предложи мощен напън на Манчестър Сити, само че противниковата отбрана се защитаваше доста надълбоко и мъчно оставяше празни пространства.

Това обаче се промени в 53-а минута, когато обрата стана цялостен. Кевин Де Бройне пусна още един от своите вълшебен пасове, с което постави топката на главата на Фодън. Той бе в чиста позиция и с глава матира Флекен за повторно в мача.

След малко повече от час игра Айвън Тони получи прекрасен пас в наказателното поле и опита зрелищен шут от воле, само че топката мина над напречната греда.

Момчетата на Гуардиола обаче не понижиха темпото и в 70-а минута Фил Фодън оформи своя хеттрик. Комбинация сред Родри, Халанд и иманно Фодън приключи с акуратен удар около Флекен - 3:1.

LIVE Брентфорд - Манчестър Сити 1:3

1:0 Нийл Мопе 20'

1:1 Фил Фодън 45'+3'

1:2 Фил Фодън 53'

1:3 Фил Фодън 70'

Стартови съсатви:

Брентфорд: 1. Марк Флекен, 22. Нейтън Колинс, 5. Етан Пинок, 16. Бен Мий, 30. Мадс Роерслев, 8. Матиас Янсен, 6. Кристиан Норгард (К), 27. Витали Янелт, 12. Серхио Регилон, 17. Айвън Тони, 7. Нийл Мопе

Наставник: Томас Франк