Манчестър Сити се върна на върха във Висшата лига. Гражданите

...

Серхио Агуеро измъкна Ман Сити срещу Бърнли, гражданите отново на върха във Висшата лига

Манчестър Сити се върна на върха във Висшата лига. " Гражданите " стигнаха до сложна победа с 1:0 като посетители на Бърнли в среща от 36-ия кръг. Единственото попадение в срещата вкара Серхио Агуеро в 63-ата минута.

Така воденият от Пеп Гуардиола тим събра 92 точки и измести Ливърпул от първото място. Бърнли е 15-и с 40 пункта.

Домакините започнаха доста проведено срещата и не разрешиха на " жителите " да наложат напън в началните минути.
 Снимка 420648
Източник:

В 22-ата минута Крис Ууд пропусна отличен късмет да открие резултата. Новозеландецът бе изведен самичък против Едерсон, само че си поведе мощно топката и разреши на вратаря първи да стигне до нея.

През по-голяма част от първото полувреме Сити владееше топката, само че мъчно пробиваше отбраната на Бърнли. Най-доброто състояние за гол се откри пред Бернардо Силва. Португалецът съумя да откри пространство за удар, само че Хийтън улови.

Пет минути преди почивката Серхио Агуеро стреля рисково над вратата.
 Хосеп Гуардиола увери: Марез ще играе за Сити още доста сезони
Пеп увери: Марез ще играе за Сити още доста сезони

28-годишният алжирец е неудовлетворен от дребното време, което получава за игра

Втората част стартира доста по-агресивно за играчите на Пеп Гуардиола. Още в 48-ата минута Агуеро опитва рефлексите на вратаря с удар от относително дребен ъгъл. Малко по-късно Лапорт стреля с глава, само че неопределено.

Постепенно Сити натика своя съперник в наказателното му поле. Бернардо Силва се отличи с нов пропуск.
 Снимка 420647
Източник:

В 63-ата минута " жителите " най-сетне поведоха. Агуеро получи топката в наказателното поле, съумя да се оправи със бранител на домакините и насочи удар. Хийтън отклони кълбото, а Лоутън я мазета, само че технологията на голлинията сподели, че тя а минала линията.

В 75-ата минута Бен Мий избави тима си от второ попадение, откакто мазета от голлинията мощен удар на резервата Габриел Жезус.