Манчестър Сити се класира за полуфиналите в турнира за ФА

...

Ман Сити разби Саутхемптън и е на полуфинал във ФА Къп

Манчестър Сити се класира за полуфиналите в шампионата за ФА Къп след победа с 4:1 като посетител против Саутхемптън.

В 12-ата минута Габриел Жезус асистира на Рахим Стърлинг, който се разписа с удар в десния ъгъл.

В 27-ата минута шут на Илкай Гюндоган срещна гредата, а "светците " се добраха до равенството след автогол на Аймерик Лапорт надълбоко в спомагателното време на първата част.

В 62-ата минута Мохамед Салису извърши нарушаване в наказателното поле и основният арбитър Майк Дийн отсъди дузпа. Кевин де Бройне беше прецизен от бялата точка и върна преднината за Сити.

Фил Фоудън и Рияд Марез, които се разписаха в 75-ата и 78-ата минута, взеха решение всичко в дуела. Английският национал Фоудън беше прецизен при добавка, до момента в който Марез се възползва от пас на Гюндоган.

По-късно през днешния ден Ливърпул гостува на Нотингам Форест, а Кристъл Палас и Челси също са полуфиналисти в най-стария футболен шампионат в света.