Манчестър Сити постигна 4-а поредна победа във Висшата лига и

...

Манчестър Сити се справи с Бърнли при завръщането на Халанд

Манчестър Сити реализира 4-а поредна победа във Висшата лига и общо осма във всички шампионати, откакто надви над Бърнли с 3:1 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига. С два гола в този мач се отличи Хулиан Алварес, а едно попадение добави Родри. Почетният гол за Бърнли бе дело на Амен Ал Дахил.

Мачът на " Етихад " стартира с домашен напън, който бе оползотворен в 16-ата минута. Матеуш Нунеш бе изведен на дясното крило. Първият му опит за центриране бе блокиран, само че при второто центриране топката мина и бе засечена от Хулиан Алварес от границата на вратарското поле право в мрежата на Бърнли - 1:0 за " жителите "!

Само 6 минути по-късно Сити вкара втори гол. Домакините разиграха заучено едно статично състояние, при което вместо да центрира, Кевин де Бройне пусна топката към откъсналия се от отбраната Алварес и аржентинецът вкара втория си гол в мача.

Малко преди изминаването на половин час игра Матеуш Нунеш стреля рисково, само че Джеймс Трафорд внимаваше и направи супер избавяне.

Секунди след началото на второто полувреме " жителите " си взеха решение мача с топовен изстрел на Родри, който получи подаване отдясно от Фил Фодън и без да се колебае прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

В 71-ата минута в игра се появи Ерлинг Холанд, който се завърна на терена след близо 2 месеца лекуване на травма.

Бърнли съумя да стигне до почетен гол в 3-ата минута на добавеното време, когато Амен Ал Дахил реализира след самостоятелна акция на Давид Датро Фофана.
 Халанд най-сетне ще се завърне в игра

Норвежецът не взе присъединяване в мачовете на " жителите " през последните два месеца

Благодарение на тази победа възпитаниците на Пеп Гуардиола събраха 46 точки и се изкачиха на второто място във Висшата лига, до момента в който отборът на Венсан Компани остава предпоследен с 12 точки.