Манчестър сити победи с 4:1 Ливърпул на Етихад в дербито

...

"Манчестър сити" разгроми "Ливърпул" за едно полувреме

Манчестър сити " победи с 4:1 " Ливърпул " на " Етихад " в дербито на 29-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора си размениха по един гол през първото полувреме, само че домакините вкараха още три след почивката, когато преобладаваха изцяло. Тимът на Пеп Гуардиола беше без контузения си голмайстор Ерлинг Холанд, който е с травма.

" Сити " стартира мача по-добре. Родри опита удар, само че Алисон избави, а малко по-късно Рияд Марез стреля от директен свободен удар, само че топката мина около гредата. В 16-ата минута " Ливърпул " поведе. Диого Жота опази топката от Мануел Аканджи, а Мохамед Салах я прати във вратата с прекрасен изстрел.

" Сити " натисна още повече, а Марез стреля рисково, само че Алисон още веднъж се намеси. В 28-ата минута първенците изравниха с хубава офанзива. Марез проби и подаде на Илкай Гюндоган, който продължи към Джак Грийлиш. Английският национал подаде на Хулиан Алварес, който беше прецизен за 1:1.

" Манчестър сити " стигна до втори гол единствено 53 секунди след началото на второто полувреме. Алварес изведе Марез на фланга, а той подаде към Кевин де Бройне, който вкара за 2:1. В 53-ата минута домакините усилиха задатъка си. Алварес стреля, само че ударът му беше блокиран. Топката обаче стигна до непокрития Гюндоган, който вкара за 3:1.

Коди Гакпо можеше да понижи изоставането на " Ливърпул ", само че не уцели вратата. Малко по-късно той се опита да си изпроси дузпа, само че сигнал не последва. Грийлиш пък беше покрай четвърти гол за " Сити ", само че Алисон избави удара му.

В 70-ата минута мениджърът на " Ливърпул " Юрген Клоп смени четирима играчи по едно и също време. Това обаче не даде резултат. Само три минути по-късно " Манчестър сити " стигна до четвърти гол. Грийлиш се разписа след двойно подаване с Де Бройне.

Домакините направляваха изцяло мача. В 82-ата минута Грийлиш можеше да вкара нов гол, само че Алисон избави.

Това е 20-ата победа на " Манчестър сити " от началото на сезона във Висшата лига. Тимът е на второ място в класирането с 64 точки, като изостава с 5 от " Арсенал ". " Ливърпул " е шести с 42 точки.
Източник: dnevnik.bg