Малта запази надеждите си за първото място в група 1

...

Малта запази надеждите след обрат срещу Андора

Малта резервира очакванията си за първото място в група 1 на Дивизия D, откакто завоюва с 3:1 семейството си на Андора. Отборът на Девис Маня изостава на две точки от водача Фарьорски острови, който може да си обезпечи промоция, в случай че победи Латвия по-късно през днешния ден. Ако това не се случи, изкачването в горна дивизия ще бъде несъмнено от пряк конфликт след няколко дни.

Отборът на Малта имаше проблеми през първото полувреме, откакто Андора поведе още в третата минута. Защитата на домакините не се оправи с центриране в наказателното поле, топката стигна до Ребес и той откри резултата.

SIGUE EN CARRERA le ganó 3-1 a, por la fecha 5 del grupo 1 de la Liga De, de la.
Ahora tienen que esperar a que las no ganen su partido hoy.
— Gonzalo Almiron (@GonzaloAlmiron0)
Домакините удариха греда посредством Теума в 29-ата минута, само че не съумяха да изравнят до почивката. Това обаче се случи в 56-ата минута, когато Емили Гарсия си означи автогол. Секунди по-късно Малта към този момент водеше след отличен удар с глава на Дегабриеле. В самия край Димех означи трето попадение за малтийците.

Лига на нациите 5 кръг, събота 14 ноември  Малта 3:1краен резулат  Андора