Макс Верстапен (Ред Бул) спечели третата си поредна титла във

...

Верстапен спечели трета поредна титла във Формула 1

Макс Верстапен (Ред Бул) завоюва третата си поредна купа във Формула 1, откакто неговият съотборник и единствен противник за първото място Серхио Перес катастрофира по време на спринтовата конкуренция в Катар.

в 11-ата от общо 19 обиколки на пистата „ Лосаил “. В злополуката участваха още Естебан Окон и Нико Хулкенберг.

Иначе Верстапен приключи на втора позиция в Катар след спечелилия Оскар Пиастри. Пилотът на Макларън записа най-големия триумф в кариерата си досега. Новобранецът стартира мощно и не изпусна лидерската позиция до края. Трети в спринтовото съревнование финишира Ландо Норис (Макларън).

Верстапен напълно доминираше през сезона, печелейки 13 от общо 16 надпревари досега. В тази серия той имаше и рекордните 10 поредни триумфа.

Нидерландецът е петият водач в историята на Формула 1, който печели три следващи трофеи. Предишните са Хуан Мануел Фанджо, Михаел Шумахер, Себастиан Фетел и.

„ Фантастично чувство, невероятна година и надпревари. Огромно наслаждение е да бъда част от тази група като троент първенец. Ще продължаваме да даваме всичко най-хубаво, на което сме способни. Много сме щастливи сега. Искаме да продължим напред, всичко е отлично “, съобщи 26-годишният водач.

Нидерландецът има 407 точки на първото място в генералното класиране. Серхио Перес е с 223 точки, трети е Люис Хамилтън със 194 точки.

В неделя е и огромното съревнование за Гран при на Катар.
Източник: flashnews.bg