Макс Ферстапен спечели краткото спринтово състезание преди Гран При на

...

Ферстапен взе първата спринтова квалификация във Формула 1

Макс Ферстапен завоюва късото спринтово съревнование преди Гран При на Англия във Формула 1.

На пистата "Силвърстоун ", дълга 5.891 километра, водачът на Ред Бул приключи преди всичко в първата пробна конкуренция със единствено 17 обиколки. На втора позиция остана международният първенец Люис Хамилтън. Пилотът на Мерцедес изостана на 1.430 секунди след спечелилия.

Трети се подреди съотборникът на британеца Валтери Ботас, който е на 7.502 секунди зад Ферстапен. Четвърти и пети са надлежно Шарл Льоклер с Ферари и Ландо Норис от Макларън.

В неделното съревнование за Голямата премия на Англия от първа позиция ще започва Макс Ферстапен. Нидерландецът ще стартира от първи за общо осми път в кариерата си и за пети път през 2021 година.

Ферстапен има 33 точки преднина пред Хамилтън в генералното класиране при водачите във Формула 1. Първите трима взеха надлежно 3, 2 и 1 точка от днешната мини конкуренция.