Макар заведенията да са затворени и празненства на обществени места

...
Макар заведенията да са затворени и празненства на обществени места
Коментари Харесай

Пандемия и алкохолна зависимост – ефектът на изолацията



Макар заведенията да са затворени и празненства на публични места да няма, потреблението на високоградусови питиета във времената на пандемия се е нараснала, демонстрират данните на Global Drug Survey.

За задачите на изследването през май и юни са интервюирани 58 811 души от 11 страни, измежду които Германия, Франция, Нидерландия и Англия. 43% казват, че пият алкохол по-често, а 36 на 100 - че пият по-големи количества.

Има ли взрив на битовия алкохолизъм в България?

Темата разяснява в “Нашият ден “ Петър Кралев , психотерапевт, създател на книгата „ Психотерапия на алкохолизма “.

“Как повлия изолацията на алкохолно подвластните не бих могъл да кажа, само че на хората, които злоупотребяват повече, сигурно е повлияло по посока увеличение. Два или три от факторите, които нормално съпътстват, самотното пиянство или превръщането на една корист според, са фрапантно налице. “

“Първо, самотата, самоизолирането. На второ място – гневът . От месеци наред това е едно всеобщо положение в обществото. И то освен по отношение на пандемията, тя го отключи повече. И вътрешната, душевната отмалялост като че ли. Толкова доста и разочарования, и упования за нещо, което не дава обещание да си отиде в скоро време. “

“Нарушава се някакъв принцип на принадлежността, присъединяване в групи, което построява и е първата, най-важна наша потребнос т. Всички зависимости си имат едни и същи правила, един и същи модел. “

“Алкохолизмът постоянно е бил в основата си самотно занятие и отвън публичните заведения, т.е. вкъщи. Но увеличената алкохолна приложимост приказва за това, че при злоупотребяващите се усилва зависимостта като някаква форма на отплата. От страховете, свързани с утрешния ден, от самоизолирането . “



Злоупотреба и взаимозависимост

“За взаимозависимост от алкохола приказваме, когато алкохолът се трансформира в център на живота на човек. Когато стартира да измества постепенно и незабелязано съвсем всички негови ползи, занимания, занимания, обществени връзки и контакти. И да се трансформира в една форма за връзка със света. Тогава приказваме за взаимозависимост, която се трансформира в метод на живот, а освен за корист . “

“Може би това са хората, потърпевши най-вече от затварянето на заведенията, тъй като злоупотребите са свързани най-много със общественото пиянство. Докато зависимостта е изолирана, скрита и мъчно поддаваща се на разобличаване, преди човек да потърси помощ. “

Битов алкохолизъм

“Битовият алкохолизъм е по-скоро форма на корист, която не е безвредна, тъй като е ходило преди развиването на взаимозависимост, за което са нужни дадени фактори. Но не постоянно битовата взаимозависимост се трансформира в болестно положение. Това е основната отличителна линия. Тъй като алкохолизмът, като един метод на приложимост на алкохол, който е обвързван с израз на всички тези страсти, от които имаме потребност – повече убеденост в себе си, повече възприятие за комизъм, повече успокоение, с цел да заспи човек вечерно време - са свързани само с използването на алкохол и в действителност това е към този момент болестното положение, което отличава подвластните от тези, които злоупотребяват . “

Предразположеност

“Това са психични предразположения, свързани с детските години. Вероятно има и някаква биологична приемственост. Биха могли да бъдат фактори, свързани с травматични обстановки в живота, като разводи, уволнения, които задвижват процеса. “

Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР