Макаби Тел Авив победи с 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28)

...

Макаби се наложи над Партизан за успех №10 в Евролигата, Валенсия не прости на Анадолу

Макаби Тел Авив победи с 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28) Партизан като хазаин в мач от 18-ия кръг на Евролигата. Успехът е 10-ти за израелците, които имат и 8 загуби от началото на сезона. Сръбският гранд е с баланс 8-10.

Домакините започнаха мощно срещата, като след първите 10 минути към този момент имаха удобна преднина от 11 точки. До почивката гостите съумяха да стопят малко от пасива си, само че въпреки всичко преди паузата Макаби се отдръпна с задатък от 7 точки. След нея последваха две елементи на игра на нерви, само че в последна сметка израелците съумяха да си обезпечат успеха.

Лоренцо Браун вкара 21 точки за Макаби, а 19 наниза Бонзи Колсон.

За Партизан Кевин Пънтър се разписа с 22 точки, а Данте Екзам добави 17.

В различен мач от кръга Валенсия се наложи с 81:71 (16:13, 15:17, 21:26, 29:15) като хазаин над Анадолу Ефес.

Снимка: twitter.com/MaccabitlvBC