Мъжкият национален отбор по волейбол загуби с 0:3 от олимпийския

...

Не успяхме да направим чудото, националите отпаднаха от Европейското след поражение от Франция

Мъжкият народен тим по волейбол загуби с 0:3 от олимпийския първенец Франция в дуел от осминафиналите на Европейското състезание във Варна и по този начин момчетата на Пламен Константинов отпаднаха от шампионата.
Прочетете още
Страхотно беше началото на " лъвовете ", които поведоха с 9:6, Франция изравни при 12:12, това обаче не смути домакините, които поведоха с две точки - 16:14. Французите изравниха при 19:19 и по-късно поведоха с 23:20 и взеха гейма с 25:21.

Във втората част Франция поведе с 8:1, олимпийските първенци задържаха преднината си и се стигна до 18:12, а геймът завърши след 25:21 за " петлите ".

В третия гейм Франция поведе с 9:3, стигна се до 20:12, а мачът завърши след 25:15.

Най-резултатен за България стана Алекс Грозданов с 10 точки, а Мартин Атанасов добави 8.

За Франция най-резултатен стана Бартелеми Шинениезе с 13 точки.

На четвъртфиналите Франция ще играе против Румъния в борба за място в топ 4. Румънците победиха през днешния ден в първия осминафинал от шампионата Хърватия с 3:2 гейма.
Източник: trafficnews.bg